Hlavná stránka » Online poradňa » Časté otázky


Časté otázky

Aké výrobky z radu Protopan mi môžete odporučiť?

Pokiaľ by sme mali veľmi zjednodušene vysvetliť prínos Protopanu, potom krémy, ktoré boli vyvíjané a testované priamo atopikom, dodávajú pokožke okamžité látky, ktoré napomáhajú obnove kožnej bariéry, tzn. ekzém sa upokojí a nedráždi. Doplnky stravy potom postupne dodávajú potrebné látky pre kožnú bariéru zvnútra, čo sa prejaví v nasledujúcich mesiacoch, kedy sa nová koža, ktorá nahradzuje odumierajúcu a ide na povrch v lepšom stave, než v dobe, kedy tieto látky nemala z čoho brať. To je hlavný dôvod, prečo doporučujeme kompletnú sadu. Odpoveď je síce veľmi zjednodušená, no aj tak veríme, že takto viac zrozumiteľná.

Môžete mi zaslať vzorky? Chcem si vyskúšať, či mi bude Protopan vyhovovať.

Vzorky, či už predajné, alebo zdarma, momentálne nemáme  dispozícii. Naše finančné možnosti zatiaľ nie sú také, aby sme si ich mohli teraz dovoliť popri sériovej výrobe. Do budúcna s nimi v prípade Local Creamu a Body Lotion počítame, časový horizont však nedokážeme odhadnúť. Ostatné prípravky (pH balance, Lactobacillus + inulín Omega 3&6) majú význam len pri dlhodobom užívaní (min. 1 mesiac) preto by tu vzorky nedávali zmysel. Dôležitou informáciou je, že pri skúsenostiach z vývoja a testovania sme pri krémoch nezaznamenali ani jednu alergickú reakciu.

Je Protopan dostupný v lékárňach?

Prípravky Protopan možno zakúpiť v e-shope www.protopan.sk/eshop (pri nákupe nad 40 € je poštovné zadarmo). O naskladnenie s lekárňami rokujeme, informovať o ňom budeme v sekcii Aktuality.

Je možné užívať Protopan v tehotenstve a počas kojenia?

Doplnky stravy sú notifikované MZČR (Ministerstvom zdravotníctva Českej republiky) a premasťujúce krémy boli certifikované ako bezpečná kozmetika v SZÚ (Štátny zdravotný ústav), preto je možné celú radu bez obáv používať i v tehotenstve. K zváženiu je užívanie pH balance, obsahujúce rad stopových prvkov a minerálov, ktoré môžu na začiatku užívania spôsobovať výkyvy v organizme v momente, keď je diagnostikovaná alergia na niektorú z látok, obsiahnutú v pH balance.

Ohľadom kozmetiky máme odporučenie nenatierať počas kojenia bradavky  a dvorce krémom Protopan, pokiaľ sú popraskané. Všeobecne žiadna kozmetika nie je testovaná pre vnútorné užívanie, tzn. nemala by sa dostať do úst bábätka.

Ako dlho mám užívať doplnok stravy (Probiotiká + inulín, Omega 3&6 a pH balance)?

Pri užívaní doplnkov stravy by ste zhruba po troch týždňoch mali pocítiť zlepšenie celkového stavu. Potom je na Vašom rozhodnutí, či ste s novou situáciou spokojní a budete v ich užívaní pokračovať.

Zasielate prípravky Protopan do zahraničia?

Naše produkty zasielame aj do zahraničia, len náš dopravca neumožňuje zatiaľ pre zahraničné platby platbu na dobierku, len prevodom na účet. Po objednaní tovaru Vám zašleme proforma faktúru, ktorú uhradíte a my Vám hneď po pripísaní platby na účet odošleme doporučenú zásielku na Vami udanú adresu.

Môže Protopan pomôcť pri ochorení lupienkou (psoriázou)?

Pokiaľ vychádzame z predpokladu, že lupienka – veľmi zjednodušene povedané – je horším stupňom atopického ekzému, tak určite nemáte čo pokaziť, pokiaľ radu Protopan vyskúšate, pretože je postavená na celostnom prístupe dodania látok, ktoré chýbajú chorej pokožke a to zvonku aj zvnútra.

Je rada Protopan vhodná pre kojencov a batoľatá?

Prípravky na starostlivosť o pokožku zvnútra (doplnky stravy) musíme podľa zákona propagovať ako vhodné pre deti od 3 rokov. Pri premasťovacích krémoch, ktoré sú schválené SZÚ (Štátny zdravotný ústav) ako bezpečná kozmetika, nie je žiadne zákonné obmedzenie, môžeme ich odporučiť aj batoľatám a rozhodne sú vhodné.

Majú vaše prípravky certifikáty o nezávadnosti, sú bezpečné?

Doplnky stravy sú notifikované Ministerstvom zdravotníctva ČR. Zároveň testy prešli SZÚ (Štátny zdravotný ústav), certifikáty zverejňujeme na našom webe hneď po ich obdržaní (vystavenie trvá asi cca 3mesiace od schválenia). Krém a mlieko sú schválené ako bezpečná kozmetika. K nahliadnutiu sú certifikáty Premasťovacieho mlieka a Premasťovacieho krému.

Je možné používať krém na očné viečka a oblasť okolo očí?

Premasťovaci krém Protopan bol vyvíjaný tak, aby nedráždil pokožku atopikov v žiadnych partiách tela, teda ani na očných viečkach a v okolí očí. Zároveň obsahuje kyselinu hyaluronovú, ktorá býva hlavnou súčasťou očných krémov.

Je možné vo vašej ponuke nájsť šampón, mydlo či sprchový gél pre atopikov?

Šampón pre atopikov sme zaradili do plánu vývoja a výroby, reálny časový horizont kedy bude výrobok uvedený na trh, odhadujeme na január 2014. Do tej doby Vám môžeme všeobecne odporučiť prevažne neparfumované mydlá a sprchové gély. V lekárni by Vám určite mali odporučiť nedráždivé umývacie prostriedky.

Mám radšej používať Local Cream alebo Body Lotion?

Local Cream je určený na premasťovanie ťažších ložísk ekzému - minimálne 2x denne, inak podľa potreby. Body Lotion nanášajte do 3 minút po kúpaní na celé telo aj v prípade, že práve netrpíte akútnymi prejavmi atopického ekzému.

Môžu sa doplnky stravy (pH balance, Omega3&6 a Lactobacillus + inulín) používať súčasne?

Áno, doplnky stravy sa môžu užívať súčasne. Väčšina klientov zapíja Probiotiká a Omega mastné kyseliny nápojom z pH balance. Dôležité je dodržať predpísanú dennú dávku.

Sú prípravky vhodné pri celiakii a diabetes?

Áno, všetky prípravky sú úplne bezpečné pre užívanie i pri týchto diagnózach, pretože neobsahujú žiadne z látok, ktoré sú pri týchto ochoreniach nebezpečné. Celiakia je chronické autoimunitné ochorenie tenkého čreva, ktoré je citlivé na zmes bielkovín zvanú lepok, či gluten. Lepok je obsiahnutý predovšetkým v pšeničnej múke, ale tiež v žĺtku a jačmeni. Diabetes mellitus (úplavica cukrová – cukrovka) je celoživotné ochorenie prejavujúce sa zvýšenou hladinou cukru (glukózy) v krvi.


 

Zašlite nám svoj dotaz:

Potrebujete sa na čokoľvek opýtať? Zodpovieme Váš dotaz najneskôr do 24 hodín (pracovné dni).

* ... Prosíme o vyplnenie položiek označených hviezdičkou, budeme tak môcť lepšie reagovať na Váš dotaz.

Život Atopika

čítanie a rady o starostlivosti o pokožku

Ostatné

Ekzém v letnom období

Ekzém v letnom období

V letnom období sa viacerým bežným ekzematikom s atopickým ekzémom stav zlepší.... Víac...

Obliekanie

Obliekanie

Aj správne obliekanie je pre osoby trpiace atopickým ekzémom veľmi dôležité. Doporučuje... Víac...

Všetko o ekzéme

Diagnóza: atopický ekzém

Diagnóza: atopický ekzém

Atopický ekzém je chronické, svrbiace, zápalové ochorenie kože, vznikajúce geneticky.... Víac...

Diagnostika ekzému

Diagnostika ekzému

Skúsený lekár nemá s diagnostikou atopického ekzému veľké problémy. Vec, ktorá... Víac...

Starostlivosť o pokožku

Vplyv stravy na atopický ekzém

Vplyv stravy na atopický ekzém

Kontrolovať stravu ekzematikov by sme mali hlavne u malých detí, kde sú častými... Víac...

Potravinové alergie

Potravinové alergie

Ešte raz sa zastavme pri potravinách a ich vplyvu na atopický ekzém. Pýtate sa, či... Víac...

Rady pre deti

Riziko atopického ekzému u detí

Riziko atopického ekzému u detí

Veľmi častou otázkou je miera rizika vzniku choroby u dieťaťa, pokiaľ je jeden... Víac...

Domáce prostredie detí

Domáce prostredie detí

Úprava domáceho prostredia v prípade atopického ekzému u dieťaťa je ešte... Víac...

Život atopika čítanie a rady o starostlivosti o pokožku

– Môj príbeh atopika
– Všetko o atopickom ekzéme
– Strava a správna hygiena
– Rady pre deti

Viac ..

On-line poradňa Radi Vám poradíme ...

– Ako užívať Protopan®
– Najčastejšie otázky
– Zdieľame príbehy
– Napíšte nám

Viac ..

Produkty

Protopan® - pre komplexnú starostlivosť o pokožku.
Všetky informácie o prípravkoch Protopan ® určených pre komplexnú starostlivosť o kožu. Možnosť nákupu so zárukou priamo od výrobcu vr. odoslanie do 24 hodín.

Viac ..

Život atopika čítanie a rady o starostlivosti o pokožku


Všetko o ekzéme

Diagnóza: atopický ekzém

Atopický ekzém je chronické, svrbiace, zápalové ochorenie kože, vznikajúce geneticky. V žiadnom prípade sa teda nejedná o nákazlivé ochorenie. Existujú tu dva okruhy poruchy a to... Víac...

Diagnóza: atopický ekzém

Starostlivosť o pokožku

Vplyv stravy na atopický ekzém

Kontrolovať stravu ekzematikov by sme mali hlavne u malých detí, kde sú častými alergénmi napríklad kravské mlieko, orechy, sója, vaječný bielok a ryby. To neznamená, že by pre ostatné... Víac...

Vplyv stravy na atopický ekzém

Rady pre deti

Riziko atopického ekzému u detí

Veľmi častou otázkou je miera rizika vzniku choroby u dieťaťa, pokiaľ je jeden z rodičov postihnutý atopickým ekzémom. Pretože atopia je vrodený predpoklad, nededí sa ochorenie samé, ale... Víac...

Riziko atopického ekzému u detí

Ostatné

Ekzém v letnom období

V letnom období sa viacerým bežným ekzematikom s atopickým ekzémom stav zlepší. Existuje ale skupina závažných pacientov, trpiacich rozsiahlym ekzémom, ktorý naopak v letnom období... Víac...

Ekzém v letnom období

Starostlivosť zvonku

Starostlivosť zvnútra